Одбојка: Сениори у среду путуjу у Бари

СЕНИОРИ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ

 

vag8.jpg

 

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе сутра (среда, 7. август) путуjе у Бари, где ће 9 – 11. августа играти на турниру Ц групе Интерконтиненталних квалификациjа за ОИ 2020. Никола Грбић, први тренер сениора Србиjе, саопштио jе састав тима коjи ће играти  у Италиjи.

На списку су:

ТЕХНИЧАРИ: НИКОЛА JОВОВИЋ (ЗИРАТ БАНКАШИ АНКАРА, ТУРСКА) И АЛЕКСА БАТАК (МЛАДИ РАДНИК, ПОЖАРЕВАЦ).

 

КОРЕКТОРИ: АЛЕКСАНДАР АТАНАСИJЕВИЋ (ПЕРУЂА, ИТАЛИJА) И ДРАЖЕН ЛУБУРИЋ (ХАЛКБАНК АНКАРА, ТУРСКА).

 

ЛИБЕРА: НЕВЕН МАJСТОРОВИЋ (КРАJОВА, РУМУНИJА) И НИКОЛА ПЕКОВИЋ (ПАРТИЗАН).

 

БЛОКЕРИ: СРЕЋКО ЛИСИНАЦ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИJА), ПЕТАР КРСМАНОВИЋ (ГАЗПРОМ JУГРА СУРГУТ, РУСИJА), АЛЕКСАНДАР ОКОЛИЋ (ПАОК СОЛУН, ГРЧКА) И СТЕВАН СИМИЋ (ВОJВОДИНА НС СЕМЕ, НОВИ САД).

 

ПРИМАЧИ: УРОШ КОВАЧЕВИЋ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИJА), МАРКО ИВОВИЋ (ЛОКОМОТИВА НОВОСИБИРСК, РУСИJА), НЕМАЊА ПЕТРИЋ (БЕЛОГОРJЕ БЕЛГОРОД, РУСИJА) И ЛАЗАР ЋИРОВИЋ (ПАДОВА, ИТАЛИJА).

 

Са репрезентациjом ће у Бари отпутовати и Марко Подрашчанин.

Све утакмице Србиjе из Бариjа директно ће преносити РТС 1 и ТВ СК 1. Преостале утакмице квалификациjа (све групе укључуjући и Бари) директно ће преносити ТВ Спорт Клуб.

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе одиграће први меч у Бариjу, у Ц групи против Аустралиjе у петак, 9. августа од 18.00 часова. У 2. колу, у суботу, 10. августа, Србиjа ће играти против Камеруна од 18.00 часова, а у последњем, 3. колу, у недељу, 11. августа, против Италиjе од 21.15 часова. Само победник турнира ће изборити пласман на ОИ 2020, коjе ће се одиграти од 24. jула до 9. августа у Токиjу.

У Интерконтиненталним квалификациjама ће играти 24 наjбоље селекциjе са ФИВБ ранг листе, изузимаjући Jапан, домаћина Олимпиjских игара.

По систему серпентине формирано jе 6 група, у коjима ће играти по 4 селекциjе, а само победник ће изборити пласман на ОИ 2020 (24. jул – 9. август).

 

СЕНИОРИ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ (9 – 11. август):

Ц ГРУПА – БАРИ, ИТАЛИJА (ПАЛАФЛОРИО, 5000):

Судиjе: Jураj Мокри из Словачке, Воjћех Марошек из Пољске, Наср Шабан из Египта и Марио Бернаола из Шпаниjе. Судиjа за “видео проверу поена”: Тауфик Будаjа из Туниса. Резервни судиjа: Армандо Симбари из Италиjе. 

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

СРБИJА – АУСТРАЛИJА                     18.00

ИТАЛИJА – КАМЕРУН                       21.15

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

СРБИJА – КАМЕРУН                        18.00

ИТАЛИJА – АУСТРАЛИJА    21.15

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

СРБИJА – ИТАЛИJА                                               21.15

АУСТРАЛИJА – КАМЕРУН             18.00 

 

А ГРУПА – ВАРНА (ДВОРАЦ КУЛТУРЕ И СПОРТА, 5200), БУГАРСКА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ПОРТОРИКО     17.00 (16.00)

БУГАРСКА – ЕГИПАТ     20.30 (19.30)

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ЕГИПАТ                                              17.00 (16.00)

БУГАРСКА – ПОРТОРИКО            20.30 (19.30)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

ЕГИПАТ – ПОРТОРИКО    17.00 (16.00)

БРАЗИЛ – БУГАРСКА      20.30 (19.30)

 

Б ГРУПА – РОТЕРДАМ (ДВОРАНА АХОJ, 15 000), ХОЛАНДИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – КОРЕJА    16.00

САД – БЕЛГИJА                                   19.00

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

БЕЛГИJА – ХОЛАНДИJА   16.00

САД – КОРЕJА                                   19.00

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

САД – ХОЛАНДИJА                           16.00

БЕЛГИJА – КОРЕJА                           19.00

 

Д ГРУПА – ГДАЊСК (ЕРГО АРЕНА, 11 000), ПОЉСКА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

ПОЉСКА – ТУНИС                                             17.00

ФРАНЦУСКА – СЛОВЕНИJА            20.30

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

ПОЉСКА – ФРАНЦУСКА                15.00

СЛОВЕНИJА – ТУНИС                        18.30

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

ФРАНЦУСКА – ТУНИС                     12.00

ПОЉСКА – СЛОВЕНИJА                   15.00

 

Е ГРУПА – САНКТ ПЕТЕРБУРГ (СИБУР АРЕНА, 7120), РУСИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

ИРАН – КУБА                                     16.00 (15.00)

РУСИJА – МЕКСИКО                          19.00 (18.00)

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

ИРАН – МЕКСИКО                              16.00 (15.00)

РУСИJА – КУБА                                 19.00 (18.00)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

КУБА – МЕКСИКО                             16.00 (15.00)

РУСИJА – ИРАН                                   19.00 (18.00) 

 

Ф ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН, 8000), КИНА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 9. АВГУСТ:

КИНА – ФИНСКА                                                  15.00 (9.00)

КАНАДА – АРГЕНТИНА                 19.30 (13.30)

  1. КОЛО – СУБОТА, 10. АВГУСТ:

АРГЕНТИНА – ФИНСКА    15.00 (9.00)

КАНАДА – КИНА                               19.30 (13.30)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ:

КАНАДА – ФИНСКА                          15.00 (9.00)

АРГЕНТИНА – КИНА                        19.30 (13.30)

 

ФИВБ jе обjавио да ће се 5 Континенталних турнира у конкуренциjи одбоjкаша одиграти у jануару 2020, као и да ће на њима играти минимум по 4 селекциjе коjе се нису квалификовале на Олимпиjске игре, а пласман ће изборити само победници.

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)