Одбојка: Прваци Европе у петак уjутро путуjу у Берлин

СЕНИОРИ – ОИ 2020. – КОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ

 

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе, актуелни првак Европе, сутра уjутро (петак, 3. jануар) преко Франкфурта путуjе у Берлин где ће 5 – 10. jануара играти на турниру Европских квалификациjа за ОИ 2020. Слободан Ковач, први тренер сениора Србиjе, саопштио jе састав тима коjи ће играти у Немачкоj.

 

odbojka_seniori_pehar.jpg

На списку су:

ТЕХНИЧАРИ: НИКОЛА JОВОВИЋ (УРАЛ УФА, РУСИJА) И МИХАJЛО МИТИЋ (БЛЕК ВОЛЕJ, ФРИДЕК-МИСТЕК.

КОРЕКТОРИ: АЛЕКСАНДАР АТАНАСИJЕВИЋ (ПЕРУЂА, ИТАЛИJА), ДРАЖЕН ЛУБУРИЋ (БЕЛОГОРJЕ БЕЛГОРОД, РУСИJА) И БОЖИДАР ВУЧИЋЕВИЋ (АЦХ ВОЛЕJ ЉУБЉАНА, СЛОВЕНИJА). 

ЛИБЕРА: НЕВЕН МАJСТОРОВИЋ (КРАJОВА, РУМУНИJА) И НИКОЛА ПЕКОВИЋ (ПАРТИЗАН).

БЛОКЕРИ: СРЕЋКО ЛИСИНАЦ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИJА), МАРКО ПОДРАШЧАНИН (ПЕРУЂА, ИТАЛИJА) И ПЕТАР КРСМАНОВИЋ (ПJАЋЕНЦА, ИТАЛИJА).

ПРИМАЧИ: НЕМАЊА ПЕТРИЋ (МИЛАНО, ИТАЛИJА), УРОШ КОВАЧЕВИЋ (ТРЕНТИНО, ИТАЛИJА), МАРКО ИВОВИЋ (ЛОКОМОТИВА НОВОСИБИРСК, РУСИJА) И МИХАJЛО СТАНКОВИЋ (МОНПЕЉЕ, ФРАНЦУСКА).

 

У стручном штабу су Слободан Ковач, први тренер, Љубиша Ристић и Игор Жакић, други тренери, др Радивоjе Радаковић и Здравко Аничић, кондициони тренери, Милан Симоjловић и Мирко Радисављевић, статистичари, др Љубан Мартиновић, лекар, Иван Поповић и Деjан Вуковић, физиотерапеути, и Слободан Бошкан, тим менаџер.  

Мушка сениорска репрезентациjа Србиjе, актуелни првак Европе, одиграће први меч у дворани Макс Шмелинг у недељу, 5. jануара против Француске од 13.30 часова. Србиjа ће у понедељак, 6. jануара играти против Холандиjе од 14.00 часова. После слободног дана, Србиjа ће трећи меч одиграти у среду, 8. jануара против Бугарске од 14.30 часова.

У А групи ће играти Немачка, Белгиjа, Словениjа и Чешка.

Пласман у полуфинале избориће две првопласиране селекциjе, а пласман на ОИ 2020. (24. jул – 9. август) у Токиjу избориће само победник.

 

СЕНИОРИ – ЕВРОПСКЕ КВАЛИФИКАЦИJА ЗА ОИ 2020. – БЕРЛИН (ДВОРАНА МАКС ШМЕЛИНГ), НЕМАЧКА (5 – 10. JАНУАР):

Б ГРУПА:

НЕДЕЉА, 5. JАНУАР:

СРБИJА – ФРАНЦУСКА                    13.30

 

ПОНЕДЕЉАК, 6. JАНУАР:

СРБИJА – ХОЛАНДИJА                      14.00

БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА                  17.00

 

УТОРАК, 7. JАНУАР:

БУГАРСКА – ХОЛАНДИJА             14.00

 

СРЕДА, 8. JАНУАР:

СРБИJА – БУГАРСКА                       14.30

ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИJА              20.45

 

А ГРУПА:

НЕДЕЉА, 5. JАНУАР:

СЛОВЕНИJА – БЕЛГИJА                     16.30

НЕМАЧКА – ЧЕШКА                          19.30

 

ПОНЕДЕЉАК, 6. JАНУАР:

БЕЛГИJА – НЕМАЧКА                      20.10

 

УТОРАК, 7. JАНУАР:

БЕЛГИJА – ЧЕШКА                                              17.00

СЛОВЕНИJА – НЕМАЧКА                                20.10

 

СРЕДА, 8. JАНУАР:

СЛОВЕНИJА – ЧЕШКА                        17.30

 

ЧЕТВРТАК, 9. JАНУАР – ПОЛУФИНАЛЕ:

Б 2 – А 1                               17.00

Б 1 – А 2                               20.10

 

Могућа jе промена сатнице у зависности од захтева ТВ станица.

 

ПЕТАК, 10. JАНУАР:

ФИНАЛЕ:                20.10

 

На ОИ 2020. у конкуренциjи одбоjкаша играће Jапан, организатор, Бразил, САД, Италиjа, Пољска, Русиjа и Аргентина, као и победници 5 Континенталних турнира.

 

 

Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)