Одбојка: Португалиjа на првенству Европе

ПИОНИРИ – II ЕП 2019.

 SRB-POR-048.jpg

Мушка пионирска репрезентациjа Србиjе поражена jе у мечу 2. кола Б групе II рунде квалификациjа за II ЕП 2019. у дворани Шумице у Београду. Португалиjа jе вечерас победила Србиjу са 3:0, по сетовима 25:21, 25:22 и 25:18, после 71 минута игре.

 

Током сва три сета Португалиjа jе била бољи ривал и на краjу jе славила максималну победу. Португалци су на таj начин изборили пласман на првенство Европе, jер су коло пре краjа обезбедили прво место у Београду.

Србиjи остаjе нада да може да стигне до наjбоље другопласиране селекциjе у квалификациjама.

 

ПИОНИРИ – II ЕП 2019. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА (24 – 28. АПРИЛ):

Б ГРУПА – БЕОГРАД (ДВОРАНА ШУМИЦЕ), СРБИJА (25 – 27. април):

Супервизор ЦЕВ: Андро Лежава (Грузиjа). Судиjски делегат: Петер Баjчи (Словачка). Судиjе: Хелена Гелдоф (Холандиjа), Кристиjан Џенитрини (Енглеска), Jоанис Jоанидис (Грчка), Тунџаj Кандемир (Турска).  

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СРБИJА – ШВЕДСКА       3:1 (25:17, 23:25, 26:24, 25:19)

ПОРТУГАЛИJА – ЛЕТОНИJА        3:0 (25:23, 25:17, 25:13)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

СРБИJА – ПОРТУГАЛИJА            0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

ШВЕДСКА – ЛЕТОНИJА   3:2 (25:23, 32:30, 14:25, 20:25, 16:14)

ТАБЕЛА:

  1. ПОР        2    2    0    6:0       6
  2. СРБ        2    1    1    3:4       3
  3. СWЕ       2    1    1    4:5       2
  4. ЛАТ         2    0    2    2:6       1

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

СРБИJА – ЛЕТОНИJА             19.00

ПОРТУГАЛИJА – ШВЕДСКА   16.30

 

А ГРУПА – АНАПА, РУСИJА (25 – 27. април):

Судиjе: Владимир Цветковић (Србиjа), Jохан Магнусон (Шведска), Александар Судзjев (Белорусиjа), Исмаил Jилдирим (Турска).

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

РУСИJА – МАЂАРСКА    3:0 (25:22, 25:19, 25:11)

СЛОВАЧКА – ХОЛАНДИJА    3:0 (25:17, 25:20, 25:23)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

СЛОВАЧКА – МАЂАРСКА           3:1 (25:23, 25:19, 20:25, 25:17)

РУСИJА – ХОЛАНДИJА    3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

ТАБЕЛА:

  1. РУС        2    2    0    6:0       6
  2. СВК        2    2    0    6:1       6
  3. ХУН       2    0    2    1:6       0
  4. НЕД        2    0    2    0:6       0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – МАЂАРСКА    16.00 (15.00)

РУСИJА – СЛОВАЧКА           18.30 (17.30)

 

Ц ГРУПА – ЗАПОРОЖJЕ, УКРАJИНА (25 – 28. април):

Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка). Судиjски делегат: проф. Др Владимир Ћук (Србиjа).

 

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

УКРАJИНА – ИЗРАЕЛ      3:0 (25:14, 25:23, 25:15)

ФРАНЦУСКА – БЕЛГИJА             3:0 (25:15, 25:14, 25:18)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

БЕЛГИJА – ИЗРАЕЛ   3:0 (25:17, 25:18, 25:23)

ТАБЕЛА:

  1. ФРА        1    1    0    3:0       3
  2. УКР        1    1    0    3:0       3
  3. БЕЛ         2    1    1    3:3       3
  4. ИСР         2    0    2    0:6       0

 

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

УКРАJИНА – БЕЛГИJА          17.30 (16.30)

ФРАНЦУСКА – ИЗРАЕЛ         20.00 (19.00)

 

НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

УКРАJИНА – ФРАНЦУСКА    20.00 (19.00)

 

Д ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИJА (24 – 27. април):

СРЕДА, 24. АПРИЛ:

СЛОВЕНИJА – ДАНСКА   3:0 (25:21, 25:13, 25:20)

РУМУНИJА – ЕСТОНИJА 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:19)

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СЛОВЕНИJА – ЕСТОНИJА      3:1 (25:18, 30:28, 23:25, 25:16)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЕСТОНИJА – ДАНСКА    3:0 (25:23, 28:26, 25:17)

РУМУНИJА – СЛОВЕНИJА           3:2 (20:25, 25:23, 21:25, 25:13, 15:10)

ТАБЕЛА:

  1. СЛО        3    2    1    8:4       7
  2. РОУ       2    2    0    6:3       5
  3. ЕСТ        3    1    2    5:6       3
  4. ДЕН        2    0    2    0:6       0

 

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

РУМУНИJА – ДАНСКА         20.00 (19.00)

 

Е ГРУПА – ХЕРЦЕГ НОВИ, ЦРНА ГОРА (25 – 27. април):

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

ГРЧКА – БЕЛОРУСИJА   3:2 (25:17, 25:18, 23:25, 14:25, 15:12)

АУСТРИJА – ЦРНА ГОРА           3:0 (25:12, 25:16, 25:23)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ГРЧКА – АУСТРИJА       3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

БЕЛОРУСИJА – ЦРНА ГОРА       3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

ТАБЕЛА:

  1. ГРЕ        2    2    0    6:2       5
  2. БЛР        2    1    1    5:3       4
  3. АУТ        2    1    1    3:3       3
  4. МНЕ       2    0    2    0:6       0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

БЕЛОРУСИJА – АУСТРИJА    17.00

ЦРНА ГОРА – ГРЧКА         19.30

 

Пласман на ЕП избориће победници 5 квалфикационих група и наjбоља другопласирана селекциjа.

 

 

    Новица Сарић

 

 

Tagovi

Komentari (0)