Одбојка: Поред Србиjе на ЕП и Немачка, Румуниjа, Француска и Холандиjа

ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019.

 SRB-HUN-080.jpg

Женска пионирска репрезентациjа Србиjе пласирала се на II ЕП 2019, пошто jе освоjила прво место на турниру квалификациjа у Убу. Изабранице Жељка Шћепановића, оствариле су три победе уз само jедан изгубљени сет. Пласман на ЕП из II рунде квалификациjа, поред Србиjе, оствариле су и Немачка, Румуниjа, Француска и Холандиjа. II ЕП 2019. у конкуренциjи пионирки одиграће се 13 – 21. jула у Италиjи и Хрватскоj (Загреб). Пласман на ЕП, поред Италиjе и Хрватске, организатора, раниjе су изборили Турска, Русиjа, Словениjа, Финска и Белгиjа.

PE- ucesnici EP 2019.jpg 

 

ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА (24 – 28. АПРИЛ):

А ГРУПА – УБ (ДВОРАНА УБ), СРБИJА (25 – 27. април):

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СРБИJА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:8)

ГРЧКА – МАЂАРСКА    3:1 (21:25, 25:10, 25:15, 25:15)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

СРБИJА – ГРЧКА           3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

МАЂАРСКА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:20)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

СРБИJА – МАЂАРСКА    3:1 (25:21, 16:25, 25:16, 25:20)

ГРЧКА – КИПАР                  3:0 (25:19, 25:14, 25:16)

ТАБЕЛА:

  1. СРБ        3    3    0    9:1       9
  2. ГРЕ        3    2    1    6:4       6
  3. ХУН       3    1    2    5:6       3
  4. ЦYП        3    0    3    0:9       0

 

Б ГРУПА – ТВАРДОГОРА, ПОЉСКА (26 – 28. април):

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

НЕМАЧКА – ШПАНИJА     3:0 (25:19, 25:9, 26:24)

ПОЉСКА – ШВЕДСКА    3:0 (25:5, 25:6, 25:6)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

НЕМАЧКА – ШВЕДСКА   3:0 (25:7, 25:9, 25:17)

ПОЉСКА – ШПАНИJА      3:1 (25:12, 24:26, 25:13, 25:18)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ШПАНИJА – ШВЕДСКА     3:0 (25:12, 25:10, 25:15)

НЕМАЧКА – ПОЉСКА    3:1 (25:16, 25:12, 15:25, 25:20)

ТАБЕЛА:

  1. ГЕР        3    3    0    9:1       9
  2. ПОЛ        3    2    1    7:4       6
  3. ЕСП        3    1    2    4:6       3
  4. СWЕ       3    0    3    0:9       0

 

Ц ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИJА (24 – 27. април):

СРЕДА, 24. АПРИЛ:

РУМУНИJА – ЛЕТОНИJА  3:1 (25:10, 25:12, 23:25, 25:19)

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СЛОВАЧКА – ЛЕТОНИJА 3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

РУМУНИJА – ЧЕШКА      3:2 (25:18, 15:25, 19:25, 25:22, 15:10)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЧЕШКА – СЛОВАЧКА      3:1 (23:25, 25:14, 25:19, 25:20)

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ЧЕШКА – ЛЕТОНИJА       3:1 (25:8, 25:10, 19:25, 25:20)

РУМУНИJА – СЛОВАЧКА            3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

ТАБЕЛА:

  1. РОУ       3    3    0    9:4       8
  2. ЦЗЕ        3    2    1    8:5       7
  3. СВК        3    1    2    5:6       3
  4. ЛАТ         3    0    3    2:9       0

 

Д ГРУПА – ЗАПОРОЖJЕ, УКРАJИНА (25 – 28. април):

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

УКРАJИНА – ЕСТОНИJА  3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 25:16, 15:13)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЕСТОНИJА – АУСТРИJА  3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13)

ФРАНЦУСКА – УКРАJИНА          3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – АУСТРИJА           3:0 (25:16, 26:24, 25:15)

НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – ЕСТОНИJА           3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

АУСТРИJА – УКРАJИНА  3:2 (25:27, 14:25, 25:18, 25:18, 15:6)

ТАБЕЛА:

  1. ФРА        3    3    0    9:0 9
  2. АУТ        3    1    2    5:8 3 (268:273) 0,9817
  3. УКР        3    1    2    5:8  3 (259:279) 0,9283
  4. ЕСТ        3    1    2    5:8 3 (267:289) 0,9239

 

Е ГРУПА – СТАРА ЗАГОРА, БУГАРСКА (25 – 27. април):

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛОРУСИJА        3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

БУГАРСКА – ДАНСКА   3:1 (25:12, 25:!3, 19:25, 25:11)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

БЕЛОРУСИJА – ДАНСКА             3:0 (25:14, 25:14, 25:23)

ХОЛАНДИJА – БУГАРСКА          3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – ДАНСКА  3:0 (25:10, 25:12, 25:20)

БУГАРСКА – БЕЛОРУСИJА        3:2 (22:25, 25:18, 25:22, 16:25, 15:9)

ТАБЕЛА:

  1. НЕД        3    3    0    9:0       9
  2. БУЛ        3    2    1    6:6       5
  3. БЛР        3    1    2    5:6       4
  4. ДЕН        3    0    3    1:9       0

 

Пласман на ЕП изборили су Србиjа, Немачка, Румуниjа, Француска и Холандиjа, победници група квалификациjа.

 

 

Новица Сарић

 

Портпарол

 

Tagovi

Komentari (0)