Одбојка: Пионирке Србиjе на корак од Европског првенства

ПИОНИРКЕ – II ЕП 2019.

 

grcka_-_srbija___28437.JPG 

Пионирке Србиjе на само корак су од пласмана на II ЕП 2019. У другом колу турнира А групе квалификациjа коjе се играjу у Убу, Србиjа jе савладала Грчку максималним резултатом, по сетовима 25:14, 25:17 и 25:17 после 70 минута игре и сада jоj jе потребан сет против Мађарске у последњем колу како би обезбедила учешће на ЕП.  

 

Србиjа jе снажно отворила меч другог кола против Грчке, повела 11:7 када су гошће ухватиле замах и стигле до поравнања 11:11. Затражио jе тренер Шћепановић таjм аут коjи jе одмах дао резултата - Српкиње су се прво одвоjиле на 18:14 а затим до краjа сета везале сериjу од 7 поена за 25:14.

У наставку меча пуленке тренера Шћепановића мало су попустиле са концентрациjом што jе Грчка искористила за егал до 11. поена. После кратког предаха, Србиjа jе опет заиграла по старом и одвоjила се на плус 7 поена (20:13). Асом Стоjановићеве наше пионирке завршаваjу сет са 25:17.

После успона и падова у трећем сету, Србиjе jе на краjу изашла као победник и са многоброjном публликом коjа jе до последњег места испунила дворану у Убу, прославила нови триjумф на турниру.

 grcka_-_srbija___28425.JPG

Меч између Србиjе и Грчке у друштву председника Општине Уб Дарка Глишића посматрали су Зоран Гаjић, председник ОСС, Иван Кнежевић генерални секретар ОСС и Ђула Мештер први потпредседник ОСС.

 

У првом мечу дана, пионирке Мађарске забележиле су своjу прву победу на турниру А групе II рунде квалификациjа за II ЕП 2019. у Убу. Мађарице су савладале Кипар после само 59 минута игре са 3:0, по сетовима 25:10, 25:11 и 25:20.

 

 

ПИОНИРКЕ – ИИ ЕП 2019. – ИИ РУНДА КВАЛИФИКАЦИJА (24 – 28. АПРИЛ):

А ГРУПА – УБ (ДВОРАНА УБ), СРБИJА (25 – 27. април):

Супервизор ЦЕВ: Игор Долиншек (Словениjа). Судиjски делегат: Умит Сокулу (Турска). Судиjе: Фернандо Серато Гонсалес (Шпаниjа), Тиран Шаино (Израел), Ирина Сакс (Естониjа), Борислав Jорданов (Бугарска).

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СРБИJА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:8)

ГРЧКА – МАЂАРСКА    3:1 (21:25, 25:10, 25:15, 25:15)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

СРБИJА – ГРЧКА           3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

МАЂАРСКА – КИПАР      3:0 (25:10, 25:11, 25:20)

ТАБЕЛА:

  1. СРБ        2    2    0    6:0       6
  2. ХУН       2    1    1    3:3       3
  3. ГРЕ        2    1    1    3:4       3
  4. ЦYП        2    0    2    0:6       0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

СРБИJА – МАЂАРСКА    19.00

ГРЧКА – КИПАР                  16.30

 

Б ГРУПА – ТВАРДОГОРА, ПОЉСКА (26 – 28. април):

Судиjе: Томислав Поповић (Србиjа), Максим Бердников (Русиjа), Николаос Фрагакис (Грчка), Симеон Иванов (Бугарска).

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ШПАНИJА – НЕМАЧКА     0:3 (19:25, 9:25, 24:26)

ПОЉСКА – ШВЕДСКА    3:0 (25:5, 25:6, 25:6)

 

  1. ПОЛ     1    1    0    3:0      3
  2. ГЕР     1    1    0    3:0     3
  3. ЕСП     1    0    1    0:3      0
  4. СWЕ     1    0    1    0:3      0

 

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

НЕМАЧКА – ШВЕДСКА   16.00

ПОЉСКА – ШПАНИJА      18.30

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ШПАНИJА – ШВЕДСКА     16.00

ПОЉСКА – НЕМАЧКА    18.30

 

Ц ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИJА (24 – 27. април):

СРЕДА, 24. АПРИЛ:

РУМУНИJА – ЛЕТОНИJА  3:1 (25:10, 25:12, 23:25, 25:19)

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

СЛОВАЧКА – ЛЕТОНИJА 3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

РУМУНИJА – ЧЕШКА      3:2 (25:18, 15:25, 19:25, 25:22, 15:10)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЧЕШКА – СЛОВАЧКА      3:1 (23:25, 25:14, 25:19, 25:20)

ТАБЕЛА:

  1. РОУ       2    2    0    6:3       5
  2. ЦЗЕ        2    1    1    5:4       4
  3. СВК        2    1    1    4:3       3
  4. ЛАТ         2    0    2    1:6       0

 

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ЧЕШКА – ЛЕТОНИJА             15.00 (14.00)

РУМУНИJА – СЛОВАЧКА      17.30 (16.30)

 

Д ГРУПА – ЗАПОРОЖJЕ, УКРАJИНА (25 – 28. април):

Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка). Судиjски делегат: проф. др Владимир Ћук (Србиjа).

 

ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

УКРАJИНА – ЕСТОНИJА  3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 25:16, 15:13)

ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

ЕСТОНИJА – АУСТРИJА  3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13)

УКРАJИНА – ФРАНЦУСКА    0:3 (19:25, 22:25, 19:25)

ТАБЕЛА:

  1. ФРА        1    1    0    3:0        3
  2. ЕСТ        2    1    1    5:5       3
  3. УКР        2    1    1    3:5       2
  4. АУТ        1    0    1    2:3       1

 

СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – АУСТРИJА     15.00 (14.00)

 

НЕДЕЉА, 28. АПРИЛ:

ФРАНЦУСКА – ЕСТОНИJА     15.00 (14.00)

УКРАJИНА – АУСТРИJА        17.30 (16.30)

 

Е ГРУПА – СТАРА ЗАГОРА, БУГАРСКА (25 – 27. април):

Супервизор ЦЕВ: Слободан Милошевић (Србиjа).

 

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 25. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛОРУСИJА        3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

БУГАРСКА – ДАНСКА   3:1 (25:12, 25:!3, 19:25, 25:11)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 26. АПРИЛ:

БЕЛОРУСИJА – ДАНСКА             3:0 (25:14, 25:14, 25:23)

БУГАРСКА – ХОЛАНДИJА    0:3 (17:25, 15:25, 19:25)

ТАБЕЛА:

  1. НЕД        2    2    0    6:0       6
  2. БЛР        2    1    1    3:3       3
  3. БУЛ        2    1    1    3:4       3
  4. ДЕН        2    0    2    1:6       0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 27. АПРИЛ:

ХОЛАНДИJА – ДАНСКА        15.00 (14.00)

БУГАРСКА – БЕЛОРУСИJА  17.30 (16.30)

 

Пласман на ЕП избориће победници група.

 

Tagovi

Komentari (0)