Одбојка: Други триjумф Србиjе

СЕНИОРКЕ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ

 

 Zoran Gajic.jpg

 

Женска сениорска репрезентациjа Србиjе, светски првак, вицешампион Олимпиjских игара и првак Европе, остварила jе другу максималну победу на турниру А групе  Интерконтиненталних квалификациjа за ОИ 2020. у Вроцлаву. Србиjа jе данас у дворани Орбита, у 2. колу, савладала Порторико са 3:0, по сетовима 25:14, 25:20 и 25:16, после 78 минута игре.

Сигурном игром током сва три сета изабранице Зорана Терзића су стигле до очекиване, друге победе у Вроцлаву.

Утакмицу у Вроцалву посмтарао jе Зоран Гаjић, председник ОСС, коjи jе на краjу меча разговарао са Зораном Терзићем и Александром Владисављевом, тренерима сениорки Србиjе.

Србиjа ће сутра, у последњем, 3. колу, играти против Пољске од 20.30 часова.

Победници 6 квалификационих група ће изборити пласман на ОИ 2020 (24. jул – 9. август).

Све утакмице Србиjе из Вроцлава директно преносе РТС 1 и ТВ СК 1. Преостале утакмице квалификациjа (све групе укључуjући и Вроцлав) директно преноси ТВ Спорт Клуб.

 

СЕНИОРКЕ – ОИ 2020. – ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛНЕ КВАЛИФИКАЦИJЕ (1 – 4. август):

А ГРУПА – ВРОЦЛАВ (ДВОРАНА ОРБИТА, 3000), ПОЉСКА:

Судиjе: Сусана Мариjа Хатива Родригрес из Шпаниjе, Даниjеле Раписарда из Италиjе, Нурпер Озбар из Турске и Андерсон Касадор из Бразила. Судиjа за “видео проверу поена”: Хаjке Крафт из Немачке. Резервни судиjа: Агњешка Михлик из Пољске. 

 

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

СРБИJА – ТАJЛАНД                           3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

ПОЉСКА – ПОРТОРИКО                                 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

СРБИJА – ПОРТОРИКО     3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

ПОЉСКА – ТАJЛАНД       20.30

ТАБЕЛА:

  1. СРБ                    2              2              0              6:0                          6
  2. ПОЛ                   1              1              0              3:0                          3
  3. ТХА                    1              0              1              0:3                          0
  4. ПУР                    2              0              2              0:6                          0

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

ТАJЛАНД – ПОРТОРИКО                 17.00

СРБИJА – ПОЉСКА                                            20.30

 

Б ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН, 8000), КИНА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КИНА – ЧЕШКА                                    3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

ТУРСКА – НЕМАЧКА      3:1 (27:25, 25:20, 17:25, 25:20)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ТУРСКА – ЧЕШКА                              3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:17)

КИНА – НЕМАЧКА                            3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:15)

ТАБЕЛА:

  1. ЦХН                  2              2              0              6:1                          6
  2. ТУР                   2              2              0              6:2                          6
  3. ГЕР                   2              0              2              2:6                          0
  4. ЦЗЕ                   2              0              2              1:6                          0

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

НЕМАЧКА – ЧЕШКА                         15.00 (9.00)

КИНА – ТУРСКА                                 20.00 (14.00)

 

Ц ГРУПА – ШРИВПОРТ – БОСИJЕР СИТИ (СЕНЧЕРИ ЛИНК ЦЕНТАР, 14 000), ЛУЗИJАНА, САД:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БУГАРСКА – АРГЕНТИНА                            3:1 (24:26, 25:9, 25:18, 25:20)

САД – КАЗАХСТАН                          3:0 (25:17, 25:10, 25:10)

ТАБЕЛА:

  1. УСА                   1              1              0              3:0                          3
  2. БУЛ                   1              1              0              3:1                          3
  3. АРГ                   1              0              1              1:3                          0
  4. КАЗ                  1              0              1              0:3                          0

 

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

САД – БУГАРСКА                                            17.00 (0.00)

АРГЕНТИНА – КАЗАХСТАН          20.00 (НЕДЕЉА У 3.00)

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

САД – АРГЕНТИНА                                          13.00 (20.00)

БУГАРСКА – КАЗАХСТАН           16.00 (23.00)

 

Д ГРУПА – УБЕРЛАНДИJА, БРАЗИЛ:

  1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 1. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – КАМЕРУН        3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – АЗЕРБЕJЏАН                     3:0 (25:15, 25:22, 25:18)

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – АЗЕРБЕJЏАН                 3:2 (25:13, 23:25, 21:25, 25:19, 15:12)

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – КАМЕРУН            3:0 (25:20, 25:19, 25:14)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

БРАЗИЛ – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА    3:2 (25:22, 25:19, 23:25, 18:25, 15:10)

АЗЕРБЕJЏАН – КАМЕРУН                         12.30 (17.30)

ТАБЕЛА:

  1. БРА                   3              3              0              9:4                          7
  2. ДОМ                  3              2              1              8:3                          7
  3. АЗЕ                   2              0              2              2:6                          1
  4. ЦМР                  2              0              2              0:6                          0

 

Е ГРУПА – КАЛИЊИНГРАД (ДВОРАНА JАНТАРЊИ, 7000), РУСИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

КОРЕJА – КАНАДА                          3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:22)

РУСИJА – МЕКСИКО                          3:0 (25:13, 25:8, 26:24)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

КОРЕJА – МЕКСИКО         3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

РУСИJА – КАНАДА                           19.00

ТАБЕЛА:

  1. КОР                   2              2              0              6:1                          6
  2. РУС                   1              1              0              3:0                          3
  3. ЦАН                  1              0              1              1:3                          0
  4. МЕX                  2              0              2              0:6                          0

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

КАНАДА – МЕКСИКО      16.00

РУСИJА – КОРЕJА                             19.00

 

Ф ГРУПА – КАТАНИJА (ПАЛА КАТАНИJА, 5000), ИТАЛИJА:

  1. КОЛО – ПЕТАК, 2. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – БЕЛГИJА   3:0 (25:20, 25:15, 25:22)

ИТАЛИJА – КЕНИJА                              3:0 (25:17, 25:10, 25:14)

  1. КОЛО – СУБОТА, 3. АВГУСТ:

ХОЛАНДИJА – КЕНИJА     18.00

ИТАЛИJА – БЕЛГИJА                            21.15

ТАБЕЛА:

  1. ИТА                     1              1              0              3:0                          3
  2. НЕД                    1              1              0              3:0                          3
  3. БЕЛ                    1              0              1              0:3                          0
  4. КЕН                    1              0              1              0:3                          0

 

  1. КОЛО – НЕДЕЉА, 4. АВГУСТ:

БЕЛГИJА – КЕНИJА                             18.00

ХОЛАНДИJА – ИТАЛИJА     21.15 

 

ФИВБ jе обjавио да ће се 5 Континенталних турнира у конкуренциjи одбоjкашица одиграти у jануару 2020, као и да ће на њима играти минимум по 4 селекциjе коjе се нису квалификовале на Олимпиjске игре, а пласман ће изборити само победници турнира.

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)