Одбојка: 73 репрезентациjе у квалификациjама за ЕП 2021.

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – XXXII ЕП 2021.

Европска одбоjкашка конфедерациjа, ЦЕВ, саопштила jе саставе група квалификациjа за XXXII ЕП 2021. у обе конкуренциjе у коjима ће наступити 38 мушких и 35 женских селекциjа. XXXII ЕП 2021. у конкуренциjи одбоjкашица одиграће се у Србиjи (Београд), Хрватскоj, Бугарскоj и Румуниjи, а организатори ЕП 2021. у конкуренциjи одбоjкашица биће Чешка, Естониjа, Финска и Пољска, где ће се одиграти полуфинале и финале.

 

CEV - novi logo - horizontalni.jpg

У конкуренциjи одбоjкашица, поред организатора, директан пласман на ЕП остварило jе 8 наjуспешниjих селекциjа са ЕП 2019: Турска, Италиjа, Пољска, Холандиjа, Немачка, Русиjа, Белгиjа и Азербеjџан.

Пласман на XXXII ЕП 2021. у конкуренциjи одбоjкаша, поред организатора, изборило jе 8 наjуспешниjих селекциjа са ЕП 2019: Србиjа, Словениjа, Франуцска, Русиjа, Италиjа, Украjина, Немачка и Белгиjа.

Преосталих, по 12 репрезентациjа у обе конкуренциjе биће познато после квалификациjа, коjе ће се одиграти у августу и септембру, а пласман ће изборити 7 победника група и 5 наjбољих другопласираних селекциjа у конкуренциjи одбоjкаша, односно по две првопласиране репрезентациjе из 6 група у конкуренциjи одбоjкашица.

 

СЕНИОРКЕ – XXXII ЕП 2021. – КВАЛИФИКАЦИJЕ (АВГУСТ И СЕПТЕМБАР 2020. – ДВОСТРУКИ БОД СИСТЕМ (КОД КУЋЕ И НА СТРАНИ)):

А ГРУПА: БЕЛОРУСИJА, ШВАJЦАРСКА, ЕСТОНИJА

Б ГРУПА: УКРАJИНА, ПОРТУГАЛИJА, ГРУЗИJА, ШВЕДСКА

Ц ГРУПА: ШПАНИJА, ГРЧКА, АУСТРИJА, НОРВЕШКА

Д ГРУПА: СЛОВАЧКА, ФИНСКА, ЦРНА ГОРА, ТАКОЗВАНО КОСОВО 

Е ГРУПА: МАЂАРСКА, ФРАНЦУСКА, ИЗРАЕЛ, ДАНСКА

Ф ГРУПА: СЛОВЕНИJА, ЧЕШКА, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА, ЛЕТОНИJА

Пласман на првенство Европе избориће по две првопласиране репрезентациjе из 6 група.

 

СЕНИОРИ – XXXII ЕП 2021. – КВАЛИФИКАЦИJЕ (АВГУСТ И СЕПТЕМБАР 2020. – ДВОСТРУКИ БОД СИСТЕМ (КОД КУЋЕ И НА СТРАНИ)):

А ГРУПА: НИЗОЗЕМСКА, ШВЕДСКА, ХРВАТСКА 

Б ГРУПА: БУГАРСКА, АУСТРИJА, ИЗРАЕЛ 

Ц ГРУПА: ТУРСКА, СЕВЕРНА МАКЕДОНИJА, ДАНСКА, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Д ГРУПА: ШПАНИJА, ЛЕТОНИJА, МОЛДАВИJА, КИПАР

Е ГРУПА: СЛОВАЧКА, РУМУНИJА, ШВАJЦАРСКА, АЛБАНИJА

Ф ГРУПА: ГРЧКА, ЦРНА ГОРА, АЗЕРБЕJЏАН, ГРУЗИJА 

Г ГРУПА: БЕЛОРУСИJА, ПОРТУГАЛИJА, НОРВЕШКА, МАЂАРСКА

 

Пласман на ЕП ће изборити 7 победника група и 5 наjбољих другопласираних селекциjа.

С обзиром да ће у А и Б групи играти по 3 селекциjе, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунаће се резултати против 1. и 3. селекциjе из групе.

 

 

    Новица Сарић

 

Tagovi

Komentari (0)