СЕНИОРКЕ – XII СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО 2018.
XII Светско клупско првенство 2018. у конкуренциjи одбоjкашица почеће сутра (уторак, 4. децембар) у Шаоксингу у Кини, уз учешће 4 српске одбоjкашице коjе су освоjиле златну медаљу на Светском пренвству у Jапану: Милене Рашић, Тиjане Бошковић, Силвиjе Поповић и Ане Бjелице. Све утакмице из Кине директно ће преносити ТВ Спорт Клуб.
На првенству ће играти 8 клубова: кинески Џеђанг, организатор првенства, таjландски Суприм Чонбури, победник првенства Азиjе, турски Вакифбанк Истанбул (Милена Рашић), победник ЦЕВ Лиге шампиона 2018, бразилски Минас Тенис Клуб, победник првенства Jужне Америке,као и 4 клуба коjа су добила “специjалне позивнице” ФИВБ (wилд цард), турски Езачибаши Витра из Истанбула (Тиjана Бошковић), француски Волеро Ле Кане (Ана Бjелица), бразилска Праjа Клуб и казахстански Алтаj (Силвиjа Поповић).
СЕНИОРКЕ – XII СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО 2018. – ШАОКСИНГ, КИНА (4 – 9. ДЕЦЕМБАР):
А ГРУПА:
- КОЛО – УТОРАК, 4. ДЕЦЕМБАР:
МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 14.00 (7.00)
ЏЕЂАНГ (ЦХН) – ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) 20.00 (13.00)
- КОЛО – СРЕДА, 5. ДЕЦЕМБАР:
ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 14.00 (7.00)
ЏЕЂАНГ (ЦХН) – МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) 20.00 (13.00)
- КОЛО – ПЕТАК, 7. ДЕЦЕМБАР:
ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) – МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) 17.00 (10.00)
ЏЕЂАНГ (ЦХН) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 20.00 (13.00)
Б ГРУПА:
- КОЛО – УТОРАК, 4. ДЕЦЕМБАР:
СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) – ПРАJА КЛУБ (БРА) 10.00 (3.00)
ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) – АЛТАJ (КАЗ) 17.00 (10.00)
- КОЛО – СРЕДА, 5. ДЕЦЕМБАР:
ПРАJА КЛУБ (БРА) – АЛТАJ (КАЗ) 10.00 (3.00)
СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) – ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) 17.00 (10.00)
- КОЛО – ПЕТАК, 7. ДЕЦЕМБАР:
СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) – АЛТАJ (КАЗ) 10.00 (3.00)
ПРАJА КЛУБ (БРА) – ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) 14.00 (7.00)
СУБОТА, 8. ДЕЦЕМБАР:
ПОЛУФИНАЛЕ:
А 1 – Б 2 17.00 (10.00)
Б 1 – А 2 20.00 (13.00)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН 5 – 8. МЕСТА:
А 3 – Б 4 10.00 (3.00)
Б 3 – А 4 14.00 (7.00)
НЕДЕЉА, 9. ДЕЦЕМБАР:
ФИНАЛЕ: 20.00 (13.00)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: 17.00 (10.00)
МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО: 14.00 (7.00)
МЕЧ ЗА СЕДМО МЕСТО: 10.00 (3.00)
СЕНИОРКЕ – ФИВБ – СВЕТСКА КЛУПСКА ПРВЕНСТВА – ПЛАСМАНИ:
XI СП 2017. – КОБЕ, JАПАН (9 – 14. МАJ):
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- РЕКСОНА СЕСК РИО ДЕ ЖАНЕИРО (БРА)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- ЕЗАЧИБАШИ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ДИНАМО МОСКВА (РУС)
- ОСАСКО САО ПАУЛО (БРА)
- НЕЦ РЕД РОКЕТС КАВАСАКИ (JПН)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС КОБЕ (JПН)
X СП 2016. – МАНИЛА, ФИЛИПИНИ (18 – 23. ОКТОБАР):
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ПОМИ КАЗАЛМАЂОРЕ (ИТА)
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- РЕКСОНА СЕСК РИО (БРА)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС КОБЕ (JПН)
- БАНГКОК ГЛАС (ТХА)
- ПСЛ МАНИЛА (ПХИ)
IX СП 2015. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (6 – 10. МАJ):
- ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ДИНАМО КРАСНОДАР (РУС)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- РЕКСОНА АДЕС (БРА)
- МИРАДОР (ДОМ)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС (JПН)
VIII СП 2014. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (7 – 11. МАJ):
- ДИНАМО КАЗАЊ (РУС)
- МОЛИКО ОСАСКО (БРА)
- СЕСИ СП (БРА)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- ХИСАМИЦУ СПРИНГС (JПН)
- АЛЖИР ГСП (АЛГ)
VII СП 2013. – ЦИРИХ, ШВАJЦАРСКА (9 – 13. ОКТОБАР):
- ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР)
- УНИЛЕВЕР ВОЛЕJ (БРА)
- ГУАНДОНГ ЕВЕРГРАНДЕ (ЦХН)
- ВОЛЕРО ЦИРИХ (СУИ)
- АJОВА АJС (УСА)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
VI СП 2012. – ДОХА, КАТАР (13 – 19. ОКТОБАР):
- СОЛИС НЕСТЛЕ (БРА)
- РАБИТА БАКУ (АЗЕ)
- ФЕНЕРБАХЧЕ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- ЛАНЧЕРАС ДЕ КАТАЊО (ПУР)
- БОХАИ БАНК (ЦХН)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
V СП 2011. – ДОХА, КАТАР (8 – 14. ОКТОБАР):
- РАБИТА БАКУ (АЗЕ)
- ВАКИФБАНК ТТЕЛЕКОМ ИСТАБНУЛ (ТУР)
- СОЛИС НЕСТЛЕ ОСАСКО (БРА)
- МИРАДОР САНТО ДОМИНГО (ДОМ)
- КЕНИJА ПРИЗОНС НАJРОБИ (КЕН)
- ЧАНГ БАНГКОК (ТХА)
IV СП 2010. – ДОХА, КАТАР (15 – 21. ДЕЦЕМБАР):
- ФЕНЕРБАХЧЕ ИСТАНБУЛ (ТУР)
- СОЛИС ОСАСКО (БРА)
- ФОПАПЕДРЕТИ БЕРГАМО (ИТА)
- МИРАДОР (ДОМ)
- ФЕДЕРБАРАУ (ТХА)
- КЕНИJА ПРИЗОНС (КЕН)
III СП 1994. – САО ПАУЛО, БРАЗИЛ (22 – 27. НОВЕМБАР):
- ЛЕИТЕ МОКА САО ПАУЛО (БРА)
- ПАРМАЛАТ МАТЕРА (ИТА)
- БЦН ГУАРУЖА (БРА)
- УРАЛОЧКА СВЕРДЛОВСК (РУС)
- КАМАГУЕJ (ЦУБ)
- ЕКОКЛИР СУМИРАЂО (ИТА)
II СП 1992. – JЕЗИ, АНКОНА И ФАБРИJАНО, ИТАЛИJА (15 – 21. НОВЕМБАР):
- ИЛ МЕСАЂЕРО РАВЕНА (ИТА)
- АКВА ДИ ФJОРИ МИНАС (БРА)
- УРАЛОЧКА JЕКАТЕРИНБУРГ (РУС)
- БРУМЕЛ АНКОНА (ИТА)
- КОЛГЕJТ САО КАЕТАНО (БРА)
- ХИТАЧИ (JПН)
- КРАJСЛЕР КАЛИФОРНИJАС (УСА)
- ПОСТА (КЕН)
I СП 1991. – САО ПАУЛО, БРАЗИЛ (8 – 12. МАJ):
- САДИА САО ПАУЛО (БРА)
- КОЛГЕJТ САО КАЕТАНО (БРА)
- МЛАДОСТ ЗАГРЕБ (YУГ)
- ОКИ ВЕРДИ МОДЕНА (ИТА)
- ХИТАЧИ (JПН)
- JОГИ АНКОНА (ИТА)
- КРАJСЛЕР (УСА)
- ПОСТА (КЕН)
Новица Сарић
Објави коментар