СЕНИОРКЕ – XII СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО 2018.
После два одиграна кола на XИИ Светском клупском првенству 2018. у конкуренциjи одбоjкашица пласман у полуфинале су обезбедили турски Вакифбанк, за коjи игра Милена Рашић, и бразилски Минас из А групе, и турски Езачибаши (Тиjана Бошковић) и бразилска Праjа из Б групе.
У А групи, у 2. колу, данас jе турски Вакифбанк савладао француски Волеро, за коjи игра Ана Бjелица, са 3:0 (25:21, 25:15, 25:17), док jе бразилски Минас победио кинески Џеђанг са 3:1 (25:12, 21:25, 25:10, 25:17). У Б групи, у мечевима 2. кола, бразилска Праjа jе победила казахстански Алтаj (Силвиjа Поповић) са 3:0 (25:14, 25:16, 25:17), док jе турски Езачибаши савладао таjландски Суприм са 3:0 (25:15, 25:11, 25:17).
А ГРУПА:
- КОЛО – УТОРАК, 4. ДЕЦЕМБАР:
МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 3:2 (17:25, 25:20, 25:16, 17:25, 16:14)
ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) – ЏЕЂАНГ (ЦХН) 3:0 (25:20, 25:13, 25:13)
- КОЛО – СРЕДА, 5. ДЕЦЕМБАР:
ВАКИФБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 3:0 (25:21, 25:15, 25:17) – Милена Рашић (Вакифбанк) 4 поена (напад 5-4), Ана Бjелица (Волеро) 15 поена (напад 36-15).
МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) – ЏЕЂАНГ (ЦХН) 3:1 (25:12, 21:25, 25:10, 25:17)
ТАБЕЛА:
- ВАКИФБАНК 2 2 0 6:0 6
- МИНАС 2 2 0 6:3 5
- ВОЛЕРО 2 0 2 2:6 1
- ЏЕЂАНГ 2 0 2 1:6 0
- КОЛО – ПЕТАК, 7. ДЕЦЕМБАР:
ВАКИБАНК ИСТАНБУЛ (ТУР) – МИНАС ТЕНИС КЛУБ (БРА) 17.00 (10.00)
ЏЕЂАНГ (ЦХН) – ВОЛЕРО ЛЕ КАНЕ (ФРА) 20.00 (13.00)
Б ГРУПА:
- КОЛО – УТОРАК, 4. ДЕЦЕМБАР:
ПРАJА КЛУБ (БРА) – СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) 3:0 (25:22, 25:16, 25:14)
ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) – АЛТАJ (КАЗ) 3:0 (25:10, 25:11, 25:15)
- КОЛО – СРЕДА, 5. ДЕЦЕМБАР:
ПРАJА КЛУБ (БРА) – АЛТАJ (КАЗ) 3:0 (25:14, 25:16, 25:17)
ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) – СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) 3:0 (25:15, 25:11, 25:17) – Тиjана Бошковић (Езачибаши) 16 поена (2 блока, 2 аса, напад 24-12)
ТАБЕЛА:
- ЕЗАЧИБАШИ 2 2 0 6:0 6
- ПРАJА 2 2 0 6:0 6
- СУПРИМ 2 0 2 0:6 0
- АЛТАJ 2 0 2 0:6 0
- КОЛО – ПЕТАК, 7. ДЕЦЕМБАР:
СУПРИМ ЧОНБУРИ (ТХА) – АЛТАJ (КАЗ) 10.00 (3.00)
ПРАJА КЛУБ (БРА) – ЕЗАЧИБАШИ ВИТРА ИСТАНБУЛ (ТУР) 14.00 (7.00)
СУБОТА, 8. ДЕЦЕМБАР:
ПОЛУФИНАЛЕ:
А 1 – Б 2 17.00 (10.00)
Б 1 – А 2 20.00 (13.00)
РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН 5 – 8. МЕСТА:
А 3 – Б 4 10.00 (3.00)
Б 3 – А 4 14.00 (7.00)
НЕДЕЉА, 9. ДЕЦЕМБАР:
ФИНАЛЕ: 20.00 (13.00)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО: 17.00 (10.00)
МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО: 14.00 (7.00)
МЕЧ ЗА СЕДМО МЕСТО: 10.00 (3.00)
Новица Сарић
Објави коментар